Jak przekonać dziecko do nauki języków obcych?Naukę języków obcych najlepiej jest zacząć już w dzieciństwie, kiedy mózg małego człowieka jest najbardziej chłonny i najszybciej przyswaja wiedzę. Co więcej, znajomość języka obcego pozwoli twojemu dziecku nie tylko na lepszy start w dorosłe życie, przede wszystkim zawodowe, lecz również pozwoli mu odkryć kulturę innych krajów i narodów. Sprawdź, jak przekonać dziecko do nauki języków obcych.


Nauka przez zabawę


Przede wszystkim dostosuj metodę nauki języka obcego do wieku dziecka, jego preferencji i upodobań. Staraj się wykorzystywać przestrzeń dookoła siebie. W trakcie spacerów nazywaj mijane przedmioty, rośliny i zwierzęta w obcym języku. Dziecko ma w sobie naturalną chęć zdobywania wiedzy oraz jej pogłębiania, a także eksplorowania przestrzeni, dlatego świetnym pomysłem będzie nauka słówek w trakcie wycieczki do muzeum, do lasu czy do ogrodu zoologicznego.

Równie skuteczna będzie nauka w trakcie i przez zabawę. Wspólne śpiewanie piosenek, rymowanki, wierszyki, ulubione bajki w obcym języku sprawią, że dzieci zapamiętają słówka i reguły językowe w naturalny sposób, nie kojarząc nauki języka z przykrym obowiązkiem.


Nie zarzucaj dziecka zbyt dużą ilością materiału


Pamiętaj również o tym, aby nie zarzucać dziecka zbyt dużą ilością materiału i trudnych treści, które szybko zniechęcą je do dalszej nauki. Twoja pociecha nie będzie w stanie skoncentrować się i skupić uwagi przez tak długi czas, jak ty, dlatego nauczanie dziecka języka obcego wymaga podawania wiedzy często, ale w małych dawkach.

Warto również podzielić naukę w domu na odpowiednie kategorie i bloki. Przeznacz jeden tydzień na zapoznanie dziecka z podstawami gramatyki, drugi na przemycanie słówek z kategorii jedzenie, zwierzęta czy odzież. Przeplataj naukę mówienia z nauką czytania i ze słuchaniem w obcym języku, aby dziecko zbyt szybko nie odczuło znużenia i zmęczenia jednostajnością materiału.


Zapisz dziecko na kurs językowy


Nauka w domu to jedno, jednak aby dziecko przyswoiło w prawidłowy sposób język obcy, potrzebne będą kursy w szkole językowej. W naszej placówce oferujemy trzy rodzaje kursów językowych dla dzieci: