top of page

Co to jest Discord?

Bezpłatna usługa internetowa oparta na chmurze, służąca do rozmów głosowych i komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych z możliwością umieszczania zdjęć oraz filmów, zaprojektowana początkowo jako platforma skierowana dla graczy komputerowych.

Dlaczego Discord?

Co z innymi platformami?

Discord jest nowoczesną platformą skierowaną przede wszystkim do graczy, jednak w naszej szkole postanowiliśmy wykorzystać ją do nauczania. Dlaczego? Lektor może tworzyć wiele serwerów ze swoimi uczniami, gdzie odbywają się zajęcia, a my jako szkoła oferujemy serwery dedykowane do poszczególnych języków, które służą jako grupy wsparcia w nauce. 

Serwer do prowadzenia lekcji jest "pokojem" w którym znajduje się tylko lektor i uczeń/uczniowie, a do dyspozycji mają rozmowę audio i wideo oraz czat. 

Czy to oznacza, że w naszej szkole nie można uczyć się przez inne platformy? Nie - jeśli uczniom bardziej odpowiada Skype, Zoom lub inne komunikatory, lektor może zdecydować się na poprowadzenia przez nie. Zależy nam na komforcie i zadowoleniu naszych uczniów. 

Kotwica 1
bottom of page