top of page

Czy warto zapisać dziecko na kurs językowy?Oczywiście, że tak – na tym można by skończyć ten wpis, jednak warto zagłębić trochę ten temat. Wiadome jest, że należy uczyć się języków i są one inwestycją w przyszłość, ale czy naprawdę należy zapisać kilkuletnie dziecko na kurs, by nauczyło się języka obcego? I tak i nie. Jeśli rodzice posługują się językiem obcym, są w stanie pomóc swojemu dziecku opanować podstawy. Wymaga to jednak dużo cierpliwości i trochę czasu.

W Polsce coraz popularniejsze staje się wychowanie dwujęzycznie lub wielojęzycznie, istnieje wiele metod wprowadzania języka obcego do życia codziennego i są one bardzo skuteczne.


Skoro rodzic może nauczyć dziecko języka w domu, to po co zapisywać na kurs?

Z wygody oraz z pewności, że na zajęciach językowych załapie akcent oraz zostanie poprowadzone przez nauczyciela w skuteczny sposób. A poza tym zdarza się, że rodzicom zależy na tym, by dziecko nauczyło się języka, którego oni sami nie znają. Językiem angielskim posługuje się bardzo wiele osób i jest powszechnie używany w wielu branżach w większości krajów Europy. Język angielski znajduje się w planie lekcji każdego ucznia, a obok niego zazwyczaj widnieje – chociaż w mniejszej ilości język niemiecki. Język niemiecki, mimo często negatywnego odbioru cieszy się dużą popularnością wśród dorosłych ze względu na swoją użyteczność na polskim rynku pracy. Należy pamiętać, że ten język otwiera przyszłość nie tylko na kooperację z Niemcami, ale również na takie kraje jak: Szwajcaria, Austria czy Lichtenstein, a jego znajomość ułatwia uczenie się języka holenderskiego lub języków skandynawskich - na przykład języka norweskiego. Innym językiem, który można spotkać w szkole jest język francuski. Otwiera on drogę do takich krajów jak Francja, Szwajcaria, Belgia czy Luksemburg.


Należy pamiętać o tym, że nauka języka obcego w każdym wieku powinna być przyjemnością. W szkole językowej Début zapisy trwają cały rok, a od niedawna w jej ofercie można znaleźć kursy nie tylko języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego, ale również języka hiszpańskiego i włoskiego. Jeśli nie wiesz, czy kurs w takiej formie odpowiada Tobie, lub Twojemu dziecku - zapisz się na darmową lekcję próbną i się przekonaj! Gwarantujemy profesjonalnych lektorów oraz dobrą atmosferę, która sprzyja efektywnej nauce.

Comments


bottom of page